Izvēlne

vakances bonusi stāsti lidosta "rīga" kontakti piesakies darbā!

Ikviens kilograms ir būtisks

Marika rūpīgi seko līdzi, vai dokumentos norādītais cilvēku un bagāžas skaits atbilst patiesībai reālajā dzīvē

Ikviens kilograms ir būtisks

Pasažieru drošībai svarīgus lēmumus ikdienā pieņem arī gaisa kuģu apkalpošanas koordinatori. Marika Kere ir viena no 16 koordinatoriem Rīgas lidostā. Viņas galvenie pienākumi ir gaisa kuģu un to apkalpošanas procesa uzraudzība, kā arī lidmašīnas svara un balansa dokumentācijas sagatavošana. Iekāpšanas procesa laikā Marika rūpīgi seko līdzi, vai dokumentos norādītais cilvēku un bagāžas skaits atbilst patiesībai reālajā dzīvē.

Ja dokumentos norādītais skaits atšķiras, svara un balansa dokuments tiek pārrēķināts un nodots pilotam. Lai lidmašīna saglabātu balansu, gadījumos, kad šīs atšķirības ir būtiskas, tiek pārkrauta krava un pārsēdināti pasažieri. Marika stāsta, ka bieži vien pasažieri pat nenojauš, ka aprēķinos vērā tiek ņemts ikviena cilvēka svars.

“Katra aviokompānija nosaka vidējo pasažiera svaru. Tiek pieņemts, ka vīrietis vidēji sver 88 kg, sieviete – 70 kg, bet bērns – 35 kg,” atklāj koordinatore. Viņa stāsta, ka reiz veikusi eksperimentu, kura laikā aprēķinājusi savas ģimenes reālo svaru un tad salīdzinājusi ar aviokompāniju aprēķiniem. Rezultāts bijis diezgan precīzs, kas lidostas darbā ir ļoti svarīgi.

“Lidostā nav nianses, kas ir maznozīmīgas. Katrs sīkums kaut ko nozīmē. Visam jābūt precīzam, nekas nevar būt aptuvens,” uzsver Marika. Marika stāsta, ka šajā darbā ir jābūt ļoti modram, tāpat jābūt labā fiziskā un garīgā kondīcijā, jo darbs ir atbildīgs. “Es rēķinu cilvēku dzīvības un uzlieku savu parakstu par to, ka manis veiktie aprēķini ir precīzi. Nevis aptuveni, bet precīzi,”  uzsver Marika.

Taisnīgākais atalgojuma maksātājs Latvijā

Taisnīgākais atalgojuma maksātājs Latvijā

Latvijas darba tirgus pētījumā secināts, ka Starptautiskajā lidostā “Rīga” atalgojums darbiniekiem ir taisnīgākais Latvijā.

Valters

Darbs, kas ievelk

Anita ir aviācijas drošības inspektore. Viņa rūpējas par lidojuma drošību - pārbauda, lai mantās nebūtu aizliegtu priekšmetu un bīstamu vielu.

Valters

Stjuarte uz zemes

Ieva ir pasažieru apkalpošanas aģente. Viņa ir atbildīga par pasažieru un bagāžas reģistrēšanu pirms reisa.

Valters

Pasažieru lielākais draugs un palīgs

Andris ir inspektors - patrulētājs. Ikdienā rūpējas par sabiedrisko kārtību un drošību lidostas termināļos.

Skrien, bet ne ātrāk par 30km/h

Skrien, bet ne ātrāk par 30km/h

Ainārs ir Rīgas lidostas perona inspektors un atbild par kārtību uz perona.

Putnu lielceļa kontrole

Putnu lielceļa kontrole

Mareks ikdienā rūpējas par to, lai mazinātu putnu un dzīvnieku interesi par iekļūšanu lidostas teritorijā.

Ikviens kilograms ir būtisks

Ikviens kilograms ir būtisks

Marika rūpīgi seko līdzi, vai dokumentos norādītais cilvēku un bagāžas skaits atbilst patiesībai reālajā dzīvē

Vienmēr kaut kas jauns

Vienmēr kaut kas jauns

Baiba uzskata, ka pats galvenais pasažieru apkalpošanas aģenta darbā ir vēlme strādāt lidostā, savukārt visu pārējo var apgūt tikai un vienīgi praksē

Valters

"Oskars ēno" lidostā

Lidostā strādā vairāk nekā 1200 darbinieki 280 dažādās profesijās. LNT raidījumā "Oskars ēno" kopā ar Oskaru Leperu iespējams tuvāk iepazīt četras no tām: pasažieru apkalpošanas aģents, gaisa kuģu tehnikas pārzinis, gaisa kuģu apkalpošanas aģents, kā arī putnu un dzīvnieku kontroles speciālists.